יום שבת, 12 באוקטובר 2013

אומגה 3 ובריאות הלב

אומגה 3 ובריאות הלב
שמירה על בריאות הלב, כלי הדם, בריאות המוח. מניעה וטיפול במחלות דלקתיות. הפחתת שומני דם ויתר לחץ דם. טיפול בדיכאון ודיכאון עונתי. שיפור הקשב והריכוז. שלושה בקבוקים נפרדים לשמירת הטריות.
חשוב לציין שישנו הצורך לבדוק אם מיוצר משמן דגים המופק מדגים קטנים בלבד. מבטיח שמן דגים טהור נקי מ-PCB, דיאוקסין ומתכות כבדות.

מחלות לב וכלי דם, טיפול טבעי, טרשת עורקים: אחד הגורמים השכיחים ביותר למחלות לב וכלי דם, הינו תזונה לקויה. התזונה הלקויה גורמת על פי רוב לרמות גבוהות של חומצות שומן בדם, כגון: כולסטרול וטריגליצרידים. חומצות שומן אלו אשר שוקעות בעורקים (יחד עם משקעי סידן) גורמות לתהליך הנקרא טרשת עורקים או במונח הרפואי ארטריוסקלרוזיס. יחד עם זאת תזונה לקויה עשויה לגרום לעלייה בלחץ הדם, עקב צריכת מזונות מזוקקים ומשומרים עתירי נתרן וכלור ודלים במינרלים חשובים כגון: מגנזיום ואשלגן הדבר גורם להצטברות נוזלים במדור החוץ תאי (כדוגמת תגובה בצקתית) כך ישנה עלייה בלחץ הדם. 

שימושים עיקריים
· שמירה על בריאות הלב וכלי הדם
· שמירה על בריאות המוח 
· מניעה וטיפול במחלות דלקתיות
· הפחתת שומני דם ויתר לחץ דם
· טיפול בדיכאון ודיכאון עונתי
· שיפור הקשב והריכוז

יתרונות טיפוליים בעת השימוש בתוסף מזון
מיוצר משמן דגים המופק מדגים קטנים בלבד ולכן מבטיח שמן דגים טהור נקי מ-PCB, דיאוקסין ושאר מתכות כבדות.

אומגה 3
חומצות שומן מסוג אומגה 3 אלו הינן חיוניות, גופנו אינו מייצר אותן ולכן חייב לקבלן מהמזון ומתוספי התזונה.
הן הכרחיות לתפקוד אופטימאלי של כל תא בגופנו ובעיקר לתחזוקה נאותה של המוח והלב. 
חסר של חומצות שומן מקבוצת אומגה 3 אופייני מאוד לתזונה המערבית ומוביל למספר רב של מחלות, המוגדרות כמחלות העולם המערבי. בין מחלות אלו ניתן למנות מחלות לב, שבץ מוחי, וסוכרת מבוגרים.
תוספת של חומצות שומן מסוג אומגה 3 תמנע תהליכים דלקתיים, תשמור על בריאות המוח, הלב וכלי הדם ותחזק את המערכת החיסונית. 

אומגה 3 היא אחת משתי משפחות של חומצות שומן רב-בלתי רוויות הנקראות 'חיוניות' – כיוון שהגוף זקוק להן אך לא מייצר אותן. הדרך היחידה לקבל אותן היא על ידי מזון או תוספי תזונה

מקורות לאומגה 3
רמות גבוהות של אומגה 3 ניתן למצוא בדגים שמנים דוגמת מקרל, הרינג, סרדינים, אנצ'ובי, טונה וסלמון, ובתוספי שמן דגים אומגה 3. כאשר אנו בוחרים לקבל אומגה 3 מאכילת דגים או מתוספי תזונה המכילים שמן דגים, חשוב לזכור שדגים גדולים עשויים להיות מזוהמים בכספית, ב-PBC (פוליכלוריד ביפניל) ובמתכות כבדות נוספות שדגים גדולים אוגרים בגופם. 

לכן, מומלץ לוודא שאתם בוחרים באומגה 3 המופקת משמן דגים קטנים בלבד דוגמת סרדינים ואנשובי. היות ואורך החיים של דגים קטנים נמוך יותר, הם מכילים פחות רעלנים ומתכות כבדות.

אומגה 3 גם קיימת גם במקורות שאינם ימיים: ביצים (חשוב לאכול את הביצה רכה, כלומר שהחלמון, החלק הצהוב – יהיה נוזלי), שמנים צמחיים דוגמת שמן קנולה ושמן פשתן, גרעינים ואגוזים.

חשיבות אומגה 3 לשמירה על בריאות הגוף:

דלקת
צריכה מוגברת של אומגה 3 מעודדת תגובה נוגדת דלקת, ומפחיתה בצורה משמעותית את הסממנים הדלקתיים. כמו כן, תוספת של אומגה 3 לתזונה היומית תעכב ייצורן של תרכובות מעודדות דלקת.

בריאות הלב וכלי הדם
נטילת שמן דגים מפחית מאד סיכון לסבול מאי ספיקת לב ושבץ מוחי: הוא מגביר את השתנות הדופק בהתאמה לירידה בתמותה, משפיע בצורה חיובית על תפקוד שכבת התאים המרפדת את כלי הדם ומפחית סיכון לפרפור חדרים.

הריון
במחקר מקיף נמצא שנשים עם סיכון מוגבר ללידות מוקדמות שטופלו בשמן דגים במינון של 2.7 גרם ליום, סבלו מפחות לידות מוקדמות. זמן ההיריון היה ארוך ב-8.5 ימים והילודים שקלו בממוצע כ-200 גרם יותר בהשוואה לטיפול בפלצבו. 

בריאות הנפש
תוספת של 1 גרם אומגה 3 הוכיחה יעילות בקרב סובלים מדיכאון, שלא הגיבו לטיפול בתרופות נוגדות דיכאון.

בריאות המוח
תזונה דלה באומגה 3 עלולה לגרום להתפתחות דמנציה ואלצהיימר. נטילה יומית של תוספת שמן דגים עשיר באומגה 3 תביא לעלייה בכדוריות הדם האדומות ותשפר תפקוד קוגניטיבי חשיבתי בגיל המבוגר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה