יום שבת, 11 באפריל 2015

לחץ דם גבוה

לחץ דם מהו?
לחץ דם תקין נעשה בבדיקה ע"י מכשיר ללחץ דם הבודק אם לחץ הדם הוא תקין 120/80 .

לחץ דם נמוך מערכים אלו כגון: 90/60 הוא לחץ דם נמוך, הוא נוצר כתוצאה מירידה פתאומית של לחץ הדם ומאופיין בתגובות כגון: סחרחורת, חוסר ריכוז, בחילות, ראיה מטושטשת, עור חיוור, התעלפויות, דיכאון, נשימה שטחית, עייפות, מצב גופני, תזונה .

אנשים הסובלים מלחץ דם נמוך הם בדרך כלל ספורטאים, אנשים אם אורח חיים בריא, מקרים נוספים  הם : הריון, תרופות, בעיות לב, בעיות שהם הורמונליות כמו בלוטת התריס, ולפעמיים מסוכרת. עוד מקרים שיכולים להיות הם : מהתייבשות בגלל חום, שלשולים, איבוד נוזלים, והקאות. 

אם במקרה תרגישו ירידת לחץ דם פתאומית והיא תהיה תוך כדי עמידה רצוי להצליב את הירכיים בתנועות מספריים וללחוץ כמו כן להניח רגל אחת על כיסא ולכפוף קדימה כמה שיותר. וכך אנו מאלצים את הדם לזרום מהרגליים אל הלב. כמו כן גם קפאין מעלה לחץ דם.

לחץ דם גבוה אין לא תסמינים חיצוניים או הרגשה מיוחדת. הוא נקרא הרוצח השקט . הלחץ דם נקבע בעקרון בהתאם לכמות הדם שהלב שלנו מסוגל לשאוב ולעוצמת ההתנגדות לזרימת הדם שבעורקים. במידה ושאיבת הדם מהלב רבה יותר והעורקים צרים יותר , כך יגבר הלחץ הדם.  כמו כן לחץ דם גבוה נלווה למחלות נוספות כמו מחלות לב, סוכרת ,השמנה ,מחלות כליה.

לחץ דם נמוך ניתן לאזן ולשפר ע"י שתייה רבה של מים, תרופות, גרביים אלסטיות. לנשום נשימות עמוקות במשך כמה דקות.

לחץ דם גבוה ניתן לאזן ע"י שינוי אורח חיים הפסת שתיית קפה, עישון, פעילות גופנית, הורדה במשקל . כמו כן צריכה מוגברת של סיבים כמו תוספי מזון מורידה את שכיחות המחלה הקרדיו -וסקולרית מחלות לב וכלי דם. נטילת סיבים מוגברת עוזרת בהורדת הכולסטרול.
מאתר:articles אם יש לכם סוכרת, לחץ דם גבוה או סכנות למחלות לב/ אירוע מוחי אנא מכם תנו לנו לעזור לכם! - לחץ כאן לפרטים נוספים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה