יום שבת, 11 באפריל 2015

טרשת העורקים

מהי טרשת העורקים ואיך להימנע ממנה?

טרשת עורקים נקראת גם "הרוצח השקט". היא מחלה המתפתחת בגופינו מילדות במשך שנים. היא נגרמת כתוצאה מסתימת העורקים שלנו, חוסר חמצן המועבר ללב והדבר גורם כאמור להתקף לב.
הטרשת הוא תהליך של שקיעת השומנים בכלי הדם החוסמים לאט לאט את דופן העורק. לעיתים החסימה יכולה להיות מהירה מאוד ופתאומית ואין לנו שליטה על זה.
כאשר אין זרימה של דם וחמצן ללב, פעילות הלב נפגעת וכך גדל הסיכון ללקות בהתקף לב.
הטרשת משפיע בעיקר על אבי העורקים, עורקי התרדמה ועורקי הגפיים התחתונות.
כאשר אחד האיברים נפגע מחסימה במעבר הדם לאיבר ייתכנו מספר סימפטומים לא נעימים כמו כאבים, ותחושות הירדמות של הגפיים ואיברים אחרים.
חסימה מלאה של העורק יכולה לגרום להתקף לב ומוות מיידי שלאחריו אין לתקן את הנעשה.
אז לפני שדברים נוראיים אלו קוראים מומלץ מאוד לנקוט את כל הפעולות האפשריות לשמירה על גופינו ובריאותינו:

טרשת עורקים ותזונה מונעת הסתיידות העורקים by Fast_diet
    • הימנעו מהשמנת יתר – עודף של שומנים בגוף אינו מומלץ לאף אחד והוא גורם להיווצרותן של מחלות נוספות משהו שאנחנו רוצים להימנע ממנו.
    • עישון מזיק לבריאות – מקווה ששמעתם את המשפט הזה פעם או פעמיים בחיים. עישון הוא אסור בהחלט. אם אתם לא מעשנים השתדלו גם להתרחק מקרבת אנשים שכן מעשנים כי גם העשן שלהם עשוי להזיק לכם.
    • השתדלו לעשות ספורט ולשמור על תזונה נכונה – לעיתים רמות לא תקינות של שומנים בדם יכולות לגרום הם להיווצרות הטרשת. השתדלו לאכול ירקות המכילות נוגדי חמצון כמו עגבניות, סלק וברוקולי ובכלל תפריט מסודר הוא הרגל מומלץ מאוד.
    • יתר לחץ דם – הנגרם מלחצים נפשיים או פיזיים גם הוא יכול לפגוע בכם. הישארו רגועים והימנעו מלחץ מיותר בעבודה ובבית. שמרו על קור רוח ונינוחות והגיבו בנעימות לסביבה.
    מאתר: articles קרא עוד על דרך טבעית להתמודדות עם מחלת הסוכרת, טרשת עורקים, מחלות לב ולחץ דם - לחץ כאן לפרטים נוספים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה