יום שישי, 29 במאי 2015

כולסטרול גבוה ודיאטה

כולסטרול גבוה ודיאטה: כולסטרול גבוה ותזונה, עם ד"ר קובי עזרא. http://diet2all.net מזונות המסייעים להורדת רמות הכולסטרול בדם. מזונות מסוימים עשויים להפחית את רמות כולסטרול - ניתן לקרוא להם: "מכסחי הכולסטרול". בחירת תזונה בריאה, דלה בשומן רווי חשובה בעוזרת לשמור על רמות הכולסטרול שלך נמוכים, ניתן להפחית את רמות הכולסטרול עוד יותר ע"י מזונות על בתזונה היום יומית.

כל האגוזים עשירים בחלבון צמחי, סיבים, שומנים בלתי רוויים הריאים ללב ולכלי הדם, ויטמין E, מגנזיום, אשלגן, סטרולים צמחיים טבעיים ומגוון רחב של חומרים מזינים צמח מועילים. 30-35g אגוזים ליום מגבירה את הפוטנציאל להוריד את רמת כולסטרול בשיעור ממוצע של כ- 5%.

שיבולת השועל ושעורה שניהם עשירים בסיבים מסיסים הנקראים ביתא גלוקן. ברגע שאוכלים בתא גלוקן הוא הופך לג'ל המסייע לקשור כולסטרול במעיים ולמנוע ממנו להיקלט שוב - ספיגה מחדש. מומלץ לאכול כשלושה גרם של בטא-גלוקן ליום. מזונות המכילים גרם אחד למעלה מהבטא גלוקן יכולים לסייע בהורדת הכולסטרול.

סטרולים צמחיים מבחינה מבנית הם דומים לכולסטרול - סטרולים וסטאנולים. ההשפעות בהורדת הכולסטרול שלהם ידועות.

כל הפירות והירקות הם דלים בשומן רווי!!!. פירות וירקות הם גם מקור חשוב של הפחתת כולסטרול סיבים מסיסים. נסו לאכול: שעועית, אפונה, עדשים, מדי יום. מקורות עשירים אחרים של סיבים מסיסים כוללים בטטה, חצילים, במיה, ברוקולי, תפוחים, תות שדה ושזיפים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה