יום חמישי, 7 בינואר 2016

טסטוסטרון ותוספי מזון לספורטאים

טסטוסטרון ותוספי מזון לספורטאים עם ד"ר עזרא קובי. (תודות לאתר: http://diet2all.net/).טסטוסטרון ואסטרוגן הם הורמוני המין העיקריים. גברים ונשים כאחד יכולים לייצר טסטוסטרון, אך גברים מייצרים יותר (בדיוק כמו שנשים מייצרות יותר אסטרוגן מאשר גברים). טסטוסטרון גורם לאיברי מין זכריים לגדול כאשר בנים מתפתחים, ותומך בתכונות פיזיות גבריות, כמו: צמיחת שיער פנים, כתפיים רחבות יותר ושלד גדול יותר, ופיתוח שרירים מאסיביים יותר וכו'...התרגשות מינית נגרמת בחלקה עקב העלייה בייצור הטסטוסטרון, אם כי גורמים אחרים תורמים. רמות הטסטוסטרון עולות ויורדות במהלך היום. יש גברים ששמים לב שהם רגישים יותר כאשר טסטוסטרון גבוה יותר, בדרך כלל בבקרים.רמות טסטוסטרון משתנות במשך ולאורך החיים שלנו ומתחילות לרדת לאחר גיל 30. כמובן שחלק מהסימנים של ירידה ברמות הטסטוסטרון יכולים להיות   פחות עניין במין, אין אונות או אולי פחות כושר העמידה של איבר המין ירוד יותר ופחות מוצק, כמו גם טונוס שרירים ירוד יותר.סיכונים למחלות לב וערמונית:

למעשה, תוספות טסטוסטרון עלולות לגרום לצרות. מחקרים הראו שישנו קשר בין תוספי טסטוסטרון ובעיות לב. מחקר משנת 2010 דווח ב- New England Journal of Medicine הראה כי כמה גברים מעל גיל 65 סבלו מעלייה בבעיות לב כאשר הם השתמשו בג'ל טסטוסטרון.

מחקר מאוחר יותר על גברים מתחת לגיל 65 בסיכון לבעיות לב בגברים מבוגרים. הראה כי שני הקבוצות בסיכון גבוה יותר להתקפי לב כאשר לוקחים תוספי טסטוסטרון.מחקר משנת 2013 בחולדות הגיעו למסקנה תוספי טסטוסטרון גרמו לשיעור ולגידול יתר בבלוטת הערמונית. כמוון שישנו צורך במחקרים גם בבני אדם בבני אדם.סקור תופעות הלוואי:

כמו תוספי מזון ותרופות אחרות, טיפול בטסטוסטרון מגיע עם סיכונים ותופעות לוואי אפשריות. זה נכון במיוחד אם אתה מנסה לקחת את זה במצבים של הזדקנות נורמלית ולא לטיפול במצב.

בנוסף להשפעות שתוספים אלה יכולים להיות פגיעה בתפקוד הלב והערמונית, הטיפול בטסטוסטרון יכול להוביל למספר תופעות לוואי פוטנציאליות. הסיבוכים כוללים: אפניאה, אקנה צמיחת שדיים - גניקומסטיה, הצטמקות וניוון האשכים.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה