יום שישי, 9 בספטמבר 2016

אנטיאייג'ינג, אימון גופני לשיפור הבריאות לרפואה מונעת

ראיון עם דר' יעקב עזרא על אנטיאייג'ינג, אימון גופני לשיפור הבריאות לרפואה מונעת. http://anti-aging-reducing-aging.blogspot.co.il/

אנשים רבים עושים כושר בכדי לשפר את תפקודי הריאות הלב וכלי הדם, לבנות מסת שריר וכו'. במשך העשור האחרון מדענים דנים בשאלה כיצד פעילות גופנית יכולה לשפר את תפקוד המוח. ללא קשר לגיל או לרמת הכושר, המחקרים מראים כי ביצוע זמן מספק להתעמלות ישנם מספר יתרונות נפשיים.

הפחתת מתח עם פעילות גופנית: יום קשה במשרד? צא לטיול או לך לחדר הכושר לאימון מהיר. אחד היתרונות הנפשיים הנפוצים ביותר של פעילות גופנית הוא הפגת מתחים. פעילות גופנית מגדילה את הריכוזים של נוראפינפרין, כימיקל שיכול למתן את התגובה של המוח לסטרס. אז קדימה להתאמן, כך אתם יכולים להפחית את הלחץ ולשפר את היכולת של הגוף להתמודד עם מצבי מתח נפשי - Win-win!.
מעט הסבר על הנוראדרנלין (Noradrenaline), קרוי גם נוראפינפרין, (Norepinephrine) הינו מוליך עצבי (נוירוטרנסמיטור) מעורר מקבוצת המונואמינים ומשתייך למשפחת הקטכולאמינים, נוראפינפרין פועל גם כהורמון אשר מיוצר בעיקר בתאי עצב בגזע המוח ומופרש בכמה מקומות בגוף ובעיקר מתאי עצב במוח, מליבת יותרת הכליה ועוד.
נוראדרנלין מופרש בעיקר בעת מצבי סטרס או מאמץ, כגון חילוף חומרים שבין שומן לגליקוגן ולהיפך, להגבירת פעילות הלב לשם הזנה מוגברת של השרירים ועוד. כלומר, שהפרשתו פוחתת במצבים של שינה, רוגע ודיכאון.

שיפור כימיקלים המשמחים עם פעילות גופנית: תרגיל גופני משחרר אנדורפינים, אשר יוצרים רגשות של אושר ואופוריה. מחקרים הראו שפעילות גופנית יכולה גם להקל על התסמינים בקרב הסובלים מדיכאון קליני. מסיבה זו, ממליצים לאנשים הסובלים מדיכאון או חרדה לעשות המון כושר. במקרים מסוימים, פעילות גופנית יכולה להיות יעילה בדיוק כמו גלולות נגד דיכאון בטיפול בדיכאון. חדר כושר תוכל לקבל באז מאושר מרק 30 דקות כמה פעמים בשבוע יכולה לשפר באופן מיידי את מצב הרוח הכללי.

לשפר את הביטחון עצמי עם פעילות גופנית: הופ על ההליכון להסתכל ולהרגיש כמיליון דולר. ברמה בסיסית מאוד, כושר גופני יכול להגביר את ההערכה העצמית ולשפר את הדימוי העצמי החיובי שלנו. לא משנה משקל, גודל, מין או גיל, פעילות גופנית יכולה במהירות להעלות את תפישתו של אדם אטרקטיביות שלו או שלה, כלומר, עלייה בערך העצמי.

תהנו בחיק הטבע: פוש נוסף של אהבה עצמית, זה לעשות אימון בחוץ. פעילות גופנית בחיק הטבע יכולה להגדיל את הערכה עצמית אפילו יותר. מצא אימון חיצוני שמתאים לסגנון שלך, בין אם זה לטפס על צוקים, טיולים, או סתם לרוץ בפרק. בנוסף נמצא, ויטמין D שנוצר בחשיפה לשמש יכול להפחית את הסיכוי לחוות תסמיני דיכאון.

מניעת ירידה קוגניטיבית עם פעילות גופנית: זה לא נעים, אבל זה נכון - ככל שאנו מזדקנים, המוח שלנו הופך לקצת יותר... מעורפל. כמו כל מחלות הזדקנות הניווניות כמו כל תאי המוח בדומה למחלת האלצהיימר.

להקל על חרדה בעזרת פעילות גופנית: מה עדיף להקלה על חרדה - אמבטיית קצף חמה או לריצה של 20 דקות? אתם עשויים להיות מופתעים מהתשובה. הכימיקלים החמים ומעורפלים המשתחררים במהלך ואחרי הפעילות גופנית יכולים לעזור לאנשים עם הפרעות חרדה.

מחקרים שונים על עכברים ואנשים הראו שפעילות גופנית יכולה ליצור תאי מוח חדשים ולשפר את ביצועים הכלליים של המוח. מחקרים מראים שאמון קשה ואינטנסיבי מגביר את רמות של חלבון במוח (המכונה BDNF), העזור בקבלת החלטות, חשיבה גבוהה, ולמידה.

חדד את הזיכרון: תתכונן לנצח בגדול. פעילות גופנית סדירה משפרת את הזיכרון ואת היכולת ללמוד דברים חדשים. מחקר הראה כי ספרינטים פועלים לשיפור ולשימור אוצר המילים בקרב מבוגרים בריאים. http://fast-diet-weight-loss2u.blogspot.com/

דופמין משחרר המוח, "כימיקל הגמול" בתגובה לכל צורה של הנאה, היות ופעילות גופנית, סקס, סמים, אלכוהול, ומזון. למרבה הצער, ישנם אנשים המתמכרים לדופאמין ותלויים בחומרים המייצרים אותו, כסמים או אלכוהול (ועוד לעתים נדירות, אוכל ומין). על הצד החיובי, פעילות גופנית יכולה לסייע בהחלמת התמכרות. אימונים קצרים יכול גם ביעילות להסיח את המכורים לסמים או אלכוהול, מה שהופך בהפחתת התשוקה (לפחות בטווח הקצר).אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה