יום שישי, 12 ביולי 2019

המזון מחלות לב וכלי דם - קובי עזרא טרשת עורקים וכולסטרול

אבות המזון מחלות לב וכלי דם - השפעות החלבונים שומנים ופחמימות על ה- LDL-כולסטרול וה- HDL-כולסטרול, קובי עזרא Ph.D מספר איך למנוע טרשת עורקים, כולסטרול ושומנים בדם: איך להפחית כולסטרול בתזונה? כולסטרול הוא חומר המיוצר ע"י הכבד שלך וגם המתקבל מאכילת מוצרי מזון שמקורם העולם החי, כגון בשר, מוצרי חלב וביצים. עם זאת, אכילת כמויות גדולות של שומן רווי, שומן טראנס וסוכרים יכולה להעלות את רמות הכולסטרול. יש לזכור שישנם סוגים שונים של מארזי כולסטרול.כשהכולסטרול גבוה יש ליהנות המון פירות וירקות

אכילת פירות וירקות היא דרך קלה להורדת רמות כולסטרול LDL. מחקרים מראים כי מבוגרים אשר צורכים לפחות ארבע מנות של פירות וירקות בכל יום יש בערך 6% רמות כולסטרול LDL נמוך יותר מאשר אנשים שאוכלים פחות משתי מנות ליום.

פירות וירקות מכילים גם מספר גבוה של נוגדי חמצון, אשר מונעים כולסטרול LDL מ חמצון ויצירת פלאקים בעורקים שלך.

השפעות אלה להורדת כולסטרול ונוגדי חמצון יכולות להפחית את הסיכון למחלות לב.

מחקרים מצאו כי אנשים שאוכלים את רוב פירות וירקות יש סיכון נמוך ב -17% לפתח מחלת לב מעל 10 שנים לעומת אלה שאוכלים את הפחות.

כשהכולסטרול גבוה מבשלים עם עשבי תיבול ותבלינים

עשבי תיבול ותבלינים הם תחנות כוח תזונתיים ארוזות בויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון.

מחקרים בבני אדם הראו כי שום, כורכום וזנגביל הם יעילים במיוחד בהורדת הכולסטרול כאשר נאכלים באופן קבוע.

למעשה, לאכול רק שיני שום אחת ליום במשך שלושה חודשים הוא מספיק כדי להוריד את הכולסטרול הכולל ב -9%.

בנוסף להורדת הכולסטרול, עשבי תיבול ותבלינים מכילים נוגדי חמצון המונעים כולסטרול LDL מחמצון, מה שמקטין את היווצרותם של שלטים בתוך העורקים.

למרות עשבי תיבול ותבלינים הם בדרך כלל לא אכלו בכמויות גדולות, הם יכולים לתרום באופן משמעותי את הסכום הכולל של נוגדי חמצון נצרך כל יום.

אורגנו מיובש, מרווה, מנטה, טימין, ציפורן וקינמון מכילים כמה מנוגדי חמצון, כמו גם עשבי תיבול טריים כגון אורגנו, מיורן, שמיר וכוסברה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה