יום שבת, 13 ביוני 2020

מגנזיום בריאות הלב וכלי הדם - קובי עזרא

המינרל מגנזיום חיוני לבריאות הלב וכלי הדם? קובי עזרא. 

הוועדה המייעצת בנושא הנחיות התזונה לשנת 2015 ציינה כי מגנזיום הוא חומר מזין חסר אשר היה מושהה ביחס לדרישה הממוצעת המשוערת (EAR) בקרב אמריקאים רבים.

''

למעשה 50% מהאמריקאים צורכים פחות מלדרישה הממוצעת המשוערת למגנזיום, וקבוצות גיל מבוגרות צורכות פחות בצורה משמעותית.


ממחקרים על בעלי חיים, אפידמיולוגיות וקליניים הוכיח תפקיד פתולוגי מגוון למחסור במגנזיום הכולל הפרעות אלקטרוליטים, נוירולוגיות, שרירים ושלד; אוסטאופורוזיס; יתר לחץ דם; מחלות לב וכלי דם; תסמונת מטבולית; וסוכרת.


מחקרים הוכיחו כי שמחסור במינרל מגנזיום קשור למספר מחלות כרוניות וכי נצפה סיכון מופחת למחלות אלו עם צריכת מגנזיום גבוהה יותר או כתוסף תזונה.

8:56פועל עכשיו


חסר מגנזיום תת-קליני יכול להתקיים למרות הצגת המצב הרגיל כפי שהוגדר בתוך מרווח הייחוס המגנזיום בסרום הנוכחי של 0.75-0.95 מ"מ / ל"ל.

מרווח התייחסות זה נגזר מנתוני NHANES I (1974), שהתבססו על התפלגות מגנזיום בסרום באוכלוסייה רגילה ולא על תוצאות קליניות. מה שנדרש הוא מרווח התייחסות למגנזיום בסרום מבוסס הוכחה המשקף את הבריאות האופטימלית ואת סביבת האוכלוסייה הנוכחית.

9:44פועל עכשיו

נתונים ממגוון מחקרים מדעיים התומכים בפרספקטיבה כי קיימים חסרים תת-קליניים במגנזיום, שהם תורמים למספר מחלות כרוניות, ואימוץ מרווח התייחסות מגנזיום בסרום ישפר את הטיפול הקליני ואת בריאות הציבור.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה