יום רביעי, 31 במרץ 2021

לחץ דם גבוה טיפול טבעי, קובי עזרא, יתר לחץ דם תזונה, יתר לחץ דם טיפול טבעי

לחץ דם גבוה טיפול טבעי, קובי עזרא, האם יש ללחץ דם גבוה תסמינים?, יתר לחץ דם מזה?, יתר לחץ דם תזונה, יתר לחץ דם טיפול טבעי - מה לאכול? מהם גורמי הסיכון ללחץ דם גבוה?, האם ישנה נטייה משפחתית ליתר לחץ דם?, איך להוריד לחץ דם גבוה?. 


אם אובחנתם כסובלים מלחץ דם גבוה, אתם עשויים להיות מודאגים מנטילת תרופות בכדי להוריד את מספרכם.

סגנון חיים ממלא תפקיד חשוב בטיפול בלחץ הדם הגבוה שלך. אם אתם שולטים בהצלחה בלחץ הדם שלכם עם אורח חיים בריא, אתה עלול להימנע, לעכב או להפחית את הצורך בתרופות.


להלן שינויים באורח החיים שתוכל לבצע בכדי להוריד את לחץ הדם ולשמור עליו.


לאבד קילוגרמים מיותרים ולראות את קו המותניים שלך

לחץ הדם עולה לעתים קרובות ככל שעולה המשקל. עודף משקל יכול לגרום לשיבוש נשימה בזמן השינה (דום נשימה בשינה), מה שמעלה עוד יותר את לחץ הדם שלך.


ירידה במשקל היא אחד השינויים היעילים ביותר באורח החיים לשליטה על לחץ הדם. ירידה אפילו בכמות קטנה של משקל אם אתם סובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר יכולה לסייע בהפחתת לחץ הדם. באופן כללי, אתה עשוי להפחית את לחץ הדם בכמילימטר אחד של כספית (מ"מ כספית) בכל קילוגרם (כ -2.2 ק"ג) של משקל שאתה מוריד.


מלבד השלכת קילוגרמים, בדרך כלל עליכם לפקוח גם על קו המותניים. נשיאת משקל רב מדי על המותניים עלולה להעמיד אותך בסיכון גבוה יותר ליתר לחץ דם.


גברים נמצאים בסיכון אם מדידת המותניים שלהם גדולה מ- 102 ס"מ.

נשים נמצאות בסיכון אם מדידת המותניים שלהן גדולה מ- 89 ס"מ.

מספרים אלה משתנים בין קבוצות אתניות. שאל את הרופא לגבי מדידת מותניים בריאה עבורך.


אימונים בקביעות

פעילות גופנית סדירה - כמו 150 דקות בשבוע, או כ- 30 דקות ברוב ימות השבוע - יכולה להוריד את לחץ הדם שלך בכ- 5 עד 8 מ"מ כספית אם יש לך לחץ דם גבוה. חשוב להיות עקביים מכיוון שאם תפסיק להתאמן, לחץ הדם שלך יכול לעלות שוב.


אם יש לך לחץ דם מוגבר, פעילות גופנית יכולה לעזור לך להימנע מהתפתחות יתר לחץ דם. אם כבר יש לך יתר לחץ דם, פעילות גופנית קבועה יכולה להוריד את לחץ הדם שלך לרמות בטוחות יותר.


כמה דוגמאות לאימון אירובי שאתה יכול לנסות להוריד את לחץ הדם כוללות הליכה, ריצה קלה, רכיבה על אופניים, שחייה או ריקודים. אתה יכול גם לנסות אימוני אינטרוולים בעצימות גבוהה, הכוללים פרצי פעילות אינטנסיביים קצרים לסירוגין עם תקופות התאוששות עוקבות של פעילות קלה יותר. אימון כוח יכול גם לעזור להפחית את לחץ הדם. שאפו לכלול תרגילי אימוני כוח לפחות יומיים בשבוע. שוחח עם הרופא שלך לגבי פיתוח תוכנית אימונים.


לאכול תזונה בריאה

אכילת תזונה עשירה בדגנים מלאים, בפירות, בירקות ובמוצרי חלב דלי שומן ובקמצנות על שומן רווי וכולסטרול יכולה להוריד את לחץ הדם שלך עד 11 מ"מ כספית אם יש לך לחץ דם גבוה. תוכנית אכילה זו ידועה בשם דיאטות הגישות להפסקת יתר לחץ דם (DASH).


ערכו יומן אוכל. רישום מה שאתם אוכלים, אפילו למשך שבוע בלבד, יכול לשפוך אור מפתיע על הרגלי האכילה האמיתיים שלכם. עקוב אחר מה שאתה אוכל, כמה, מתי ולמה.

שקול להגביר אשלגן. אשלגן יכול להפחית את השפעות הנתרן על לחץ הדם. המקור הטוב ביותר לאשלגן הוא מזון, כגון פירות וירקות, ולא תוספי מזון. שוחח עם הרופא שלך על רמת האשלגן המתאימה לך ביותר.

להיות קונה חכם. קרא תוויות מזון כשאתה קונה ויצמד לתוכנית האכילה הבריאה שלך כשאתה אוכל בחוץ.

הפחיתו את הנתרן בתזונה

אפילו ירידה קטנה בנתרן בתזונה יכולה לשפר את בריאות הלב ולהפחית את לחץ הדם בכ- 5 עד 6 מ"מ כספית אם יש לך לחץ דם גבוה.


ההשפעה של צריכת נתרן על לחץ הדם משתנה בין קבוצות אנשים. באופן כללי, הגבילו את הנתרן ל -2,300 מיליגרם (מ"ג) ביום או פחות. עם זאת, צריכת נתרן נמוכה יותר - 1,500 מ"ג ביום או פחות - היא אידיאלית עבור מרבית המבוגרים.

#לחץדםגבוה​ #קוביעזרא​ #יתרלחץדם #KobiEzra #Highbloodpressure 

https://youtu.be/jl5a7qvYMnM


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה